Bericht van de regiegroep Gereformeerde Kerk en Hervormde Gemeente Bericht van de regiegroep Gereformeerde Kerk en Hervormde Gemeente
Vervolg gesprekken over Samengaan

In kerkvensters van november 2024 stond een verslag en een verwerking van de gemeenteavonden van 9 en 10 september. Op de gemeenteavonden van 19 en 20 november 2024 hebben we het hier ook over gehad. Belangrijkste conclusie is dat het gesprek over een mogelijk samengaan verder gaat.
Twee belangrijke onderwerpen waarover verder gepraat gaat worden is het ‘samen vieren’ en ‘inclusiviteit’. Wat betreft ‘samen vieren’ zijn er diverse samenkomsten ‘geprikt’ waarop we hier vorm en inhoud aan willen geven. Wat betreft ‘inclusiviteit’ willen we u over het volgende informeren.

Op 3 avonden gaan we in op dit onderwerp. Elke avond heeft een (iets) andere insteek, maar is qua bedoeling hetzelfde.
Alle avonden worden gehouden in de Kern, aanvang 19.30 uur. Inloop vanaf 19.15 uur.
En alle drie avonden zijn voor alle leden HG en GK .
 
  • De eerste avond is 25 februari. We gaan dan wat dieper in het op het begrip ‘inclusiviteit’. Wat bedoelen we daar precies mee? De insteek is dus vooral begripsmatig en beschouwend. Vanuit deze invalshoek gaan we met elkaar op zoek naar richting en zoeken we naar specifiek gedrag hoe ‘inclusiviteit’ tot z’n recht komt op een manier die we samen bepalen.
 
  • De tweede avond is 4 maart. Op deze avond gaan we met elkaar een aantal bijbelgedeelten doornemen. Wat zeggen deze gedeelten over ‘inclusiviteit’? Wat wordt er van ons gevraagd in de wijze waarop we omgaan met elkaar? Hoe ziet dat er concreet uit? En hoe juist niet.
 
  • De derde avond is 6 maart.  ( let op , is gewijzigd) De insteek is dan meer beeldend en creatief. Vanuit deze invalshoek zoeken we ook naar houvast op dit thema.
U kunt kiezen voor het perspectief dat het dichtst bij u ligt. Wilt u het benaderen vanuit meerdere perspectieven, dan kunt u ook meerdere avonden aansluiten, maar dat is aan uzelf. Op deze manier hopen we dat zoveel mogelijk mensen kunnen meedoen op dit onderwerp.
Elke avond heeft de bedoeling om ‘bouwstenen’ te leveren voor hoe wij in de ‘nieuwe’ gemeente inclusief willen zijn. Wat verwachten we dan van elkaar? Hoe ziet dat er uit? Welk gedrag hoort daarbij? Elke avond levert input hiervoor. De regiegroep zal na deze drie avonden van alle input één geheel maken.
We hopen dat juist door er met elkaar over te hebben, we al iets meemaken van inclusief kerk-zijn. Onder leiding van onze begeleiders bij het gesprek over samengaan hopen we op goede, constructieve en fijne gesprekken.
Nogmaals, kies één of meerdere avonden waarop u aanwezig bent. Er wordt een actieve bijdrage gevraagd van iedereen die aanwezig is. Praat en doe mee, op die manier groeien we als gemeenschap en mogelijk ook op een persoonlijke manier.

Namens de regiegroep
Gerko Warner, voorzitter GK (06-24492721)
Marinus Dunnewind, Voorzitter HG (06-28972026)

 
terug